Artykuły prasowe
Stan psychiki chorego na łuszczycę. Jak zaakceptować samego siebie?
Pogarszający się stan skóry chorego na łuszczycę może bezpośrednio wpływać na jego psychikę. Dlatego tak ważne jest, by w walce z łuszczycą leczyć nie tylko ciało, ale i umysł.
Zadbaj o swój brzuch!
Niewłaściwie traktowany może nam sprawić wiele problemów. Nasz brzuch wymaga od nas szczególnej troski. Co robić, by nie narażać się na dokuczliwe bóle? Jak – w razie konieczności – łagodzić takie dolegliwości?
KREWni potrzebni
IKEA Warszawa wspólnie z Parkami Handlowymi Targówek i Janki w sobotę 28 marca organizuje akcję „KREWni potrzebni”, podczas której odbędzie się zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku.
IV KONGRES PGF – PODSUMOWANIE
W dniach 20-21.03.2015 w hotelu Marriott, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń branży farmaceutycznej – IV Kongres Farmaceutyczno-Ekonomiczny PGF. Na wydarzenie poświęcone efektywnemu prowadzeniu biznesu aptecznego przybyło 650 aptekarzy i 130 dostawców.
Naturalne probiotyki dla ochrony układu pokarmowego
Chociaż bakterie w układzie pokarmowym kojarzą się przede wszystkim z uciążliwymi dolegliwościami, to niektóre z nich służą ochronie zdrowia. Chodzi o bakterie jelitowe zwane probiotykami, które odpowiadają za unikanie niestrawności, podatności na biegunki i osłabienia systemu odpornościowego.
Endoprotezoplastyka biodra – lek na problemy z poruszaniem się
Zadaniem stawu biodrowego jest przenoszenie ciężaru ciała z tułowia na kończyny dolne, umożliwiając przy tym ich ruchomość. Z uwagi na duże obciążenia, z czasem chrząstka stawowa może jednak tracić swoje właściwości amortyzujące i zmniejszające tarcie powierzchni stawowych.
Biolectra Magnez Direct Dla rozluźnionych mięśni i dobrego samopoczucia
Wiesz już, że warto jest suplementować magnez, bo na pewno nie dostarczasz go wystarczająco z pożywieniem. Sprawdziłaś w internecie, magnezów w różnych postaciach są dziesiątki. Który wybrać? Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?
Dieta dla dziecka
Na pewno zastanawiamy się, jaka dieta jest zdrowa dla naszego dziecka? Jak odżywiać naszą pociechę aby mogła zdrowo rosnąć, mieć wystarczającą ilość siły, energii, a przede wszystkim aby adekwatnie się rozwijała.
Jak radzić sobie z zapaleniem gardła?
Zapalenie gardła to jedna z najczęstszych infekcji w okresie jesienno-zimowym, ale także wiosennym. Może być wywołana przez wirusy, bakterie lub grzyby. Aby zwalczyć chorobę, musimy najpierw poznać jej przyczynę.
Czy herbata pobudza?
Herbata, czyli napar, który uzyskujemy z liści krzewu Herbaty Chińskiej zawiera wiele dobroczynnych substancji. Jedne działają odchudzająco, inne oczyszczająco, a jeszcze inne pobudzająco.
Jak w pełni korzystać z uroków wiosny? Dobre rozwiązania dla alergików
Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Po ponurej zimie nastaje pora spacerów i korzystania z pierwszych promieni słońca. Niestety ten okres nie wszystkim kojarzy się pozytywnie. Pojawiające się liście i kwiaty, choć cieszą oko, są też sygnałem, że w powietrzu unoszą się pyłki.
Starczowzroczność i sposób na jej korekcję
Problemy ze wzrokiem dotykają coraz większej liczby Polaków. Czasem pojawiają się u małych dzieci, czasem dopiero w wieku młodzieńczym, i u niemal każdego dorosłego człowieka po czterdziestym roku życia.
W drodze na szczyt
Mogłoby się wydawać, że sport to jeden z najlepszych sposobów na to, aby kształtować swój charakter, aby osiągać pewne założone cele. Mogłoby się też wydawać, że sport to ostatnie miejsce, o którym możemy mówić, że jest czysty.
Jak ograniczyć występowanie objawów alergii?
Alergie wziewne – przyczyny, objawy, sposoby eliminacji alergenów z najbliższego otoczenia.
Jak wyposażyć turystyczną apteczkę pierwszej pomocy?
Bez względu na to, czy wybieramy się na długą i wymagającą, czy też krótką i nieskomplikowaną wyprawę turystyczną, tak długo, jak długo nie będziemy mieli skompletowanej apteczki turystycznej, nie będziemy mogli mówić o tym, że jesteśmy do niej dobrze przygotowani.
Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i PET-CT bez tajemnic
Technologia w XXI wieku idzie bardzo do przodu. Wraz z rozwojem nowych maszyn i technologii rozwija się również medycyna. Aktualnie istnieje wiele możliwości zdiagnozowania dużo większej ilości chorób niż przed laty a to dzięki nowoczesnym urządzeniom.
Gluten – czy na pewno wróg publiczny nr 1?
Produkty bezglutenowe od kilku lat robią zawrotną karierę, a moda na dietę bez glutenu trwa w najlepsze. W mediach co jakiś czas przetacza się dyskusja na ten temat, powstają setki blogów kulinarnych dotyczących takiej kuchni, a pisma lifestylowe przekonują, że dzięki temu wszyscy będziemy zdrowsi.
Pierwszy globalny program skierowany do kobiet z rakiem i ŻCHZZ - WTC
Międzynarodowi eksperci alarmują: Na świecie na raka cierpi ponad 17 milionów kobiet – 2 główną przyczyną śmierci pacjentek z tej grupy jest ZAKRZEPICA ŻCHZZ można przeciwdziałać wprowadzając profilaktykę heparynową o doskonale udokumentowanej skuteczności
Potwierdzono korzystny profil bezpieczeństwa i skuteczności dabigatranu w ogólnej praktyce medycznej
W przeprowadzonym przez FDA badaniu z udziałem 134 000 pacjentów Medicare z migotaniem przedsionków potwierdzono korzystny profil bezpieczeństwa i skuteczności dabigatranu w ogólnej praktyce medycznej.
Gdy kaszel nie daje spać Jak spać dobrze i walczyć z kaszlmarami?
Męczący kaszel uniemożliwia spokojny sen. Nie tylko Tobie, ale i otaczającym Cię osobom. Osiąga poziom nawet 70-90 decybeli[1] – to tyle, ile wiertarka udarowa! Może przeszkadzać wszystkim domownikom, a nawet sąsiadom.
Kaszlmarom mówimy STOP! Nowy Theraflu Kaszel
Co najczęściej świadczy o tym, że mamy problem z układem oddechowym? Oczywiście uporczywy kaszel! To naturalny i pożądany odruch obronny organizmu, wspomagający proces oczyszczenia oskrzeli i płuc. Bywa jednak bardzo męczący i uciążliwy – szczególnie w nocy, kiedy uniemożliwia zdrowy i spokojny sen.
Bezdech senny – to się leczy!
Czy chrapanie może stanowić zagrożenie dla życia? Okazuje się, że tak! Chrapanie jest częstym objawem występowania obturacyjnego bezdechu sennego (OBS), które może powodować niedotlenienie ważnych narządów wewnętrznych takich, jak mózg i serce.
13 marca – Światowy Dzień Snu
Światowe Stowarzyszenie Medycyny Snu zaalarmowane stałym wzrostem liczby osób cierpiących na jego zaburzenia, już po raz ósmy zachęca do obchodów Światowego Dnia Snu.
Złota proteza – nowoczesna chirurgia onkologiczna ratuje pacjentów
Dwa miesiące temu, w warszawskim Centrum Medycznym Gamma, odbyła się pierwsza w Polsce operacja wszczepienia implantu kości dłoni. Zabieg, ratujący zdrowie pacjentom na świecie, został po raz pierwszy przeprowadzony na terenie naszego kraju.
Jak leczyć trądzik
Bardzo pięknym i ciekawym wiekiem jest wiek młodzieńczy, gdy chodzi się do szkoły, czy na studia.
Wyszukiwarka:
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tu>>>
Ostatnio dodane artykuły:
Niemieckie organizacje walczą o szeroki dostęp do antykoncepcji awaryjnej
W obliczu rosnących obaw dotyczących zdrowia reprodukcyjnego kobiet, niemieckie organizacje skupione wokół Kongresu Kobiet apelują do przedstawicieli rządu o zniesienie zakazu reklamowania antykoncepcji awaryjnej.
Powstała Grupa Robocza ds. dostępu naczyniowego dla pacjentów dializowanych
W ramach Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali utworzono Grupę Roboczą ds. dostępów naczyniowych dla pacjentów dializowanych. W jej skład wchodzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny – w tym chirurdzy naczyniowi, radiolodzy oraz nefrolodzy.
Codzienne zmęczenie – sygnał do sprawdzenia stanu zdrowia?
W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich zdrowie fizyczne, ale także na samopoczucie psychiczne.
Najczęściej czytane artykuły:
Wzrastająca liczba kontuzji u dzieci i młodzieży – jak zapobiegać urazom?
Na przestrzeni lat zauważalny jest wzrost liczby kontuzji wśród dzieci i młodzieży, zarówno podczas zajęć sportowych, jak i w codziennych aktywnościach. Te obserwacje niepokoją lekarzy, rodziców oraz nauczycieli. Z czego wynika ta rosnąca liczba urazów?
Niemieckie organizacje walczą o szeroki dostęp do antykoncepcji awaryjnej
W obliczu rosnących obaw dotyczących zdrowia reprodukcyjnego kobiet, niemieckie organizacje skupione wokół Kongresu Kobiet apelują do przedstawicieli rządu o zniesienie zakazu reklamowania antykoncepcji awaryjnej.
Mosznowładcy w Galerii Dominikańskiej! Darmowe badania dla mężczyzn
Spójrz na zdrowie po męsku i zakoleguj się z Mosznowładcami! To akcja dla mężczyzn takich jak ty, w ramach której masz okazję do bezpłatnych badań. Odwiedzając 23 listopada wrocławską Galerię Dominikańską, wszyscy chętni panowie będą mogli przebadać się pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów!
Rozmowa o Antykoncepcji Awaryjnej: Bezpieczeństwo, Edukacja i Zwalczanie Dezinformacji
Wywiad z prof. dr hab. n. med. Violettą Skrzypulec-Plintą, specjalistką ginekolożką – położniczką, endokrynolożką, seksuolożką, kierowniczką Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Codzienne zmęczenie – sygnał do sprawdzenia stanu zdrowia?
W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich zdrowie fizyczne, ale także na samopoczucie psychiczne.
Ostatnio dodane wpisy:
System TELE EKG umożliwia przekazywanie zapisu EKG przez telefon bezpośrednio od pacjenta do dyżurujących przez całą dobę lekarzy. TELE EKG umożliwia opiekę kardiologiczną pacjentom leczonym ambulatoryjnie oraz opuszczającym oddziały szpitalne.