Jak wyposażyć turystyczną apteczkę pierwszej pomocy?


2015-03-18
Bez względu na to, czy wybieramy się na długą i wymagającą, czy też krótką i nieskomplikowaną wyprawę turystyczną, tak długo, jak długo nie będziemy mieli skompletowanej apteczki turystycznej, nie będziemy mogli mówić o tym, że jesteśmy do niej dobrze przygotowani.
Przeczytaj również:
Na szczęście, nie mamy wcale do czynienia ze skomplikowanym zadaniem.

Czego nie powinno zabraknąć?
Na trasie możemy mieć do czynienia z wieloma utrudnieniami, z ich obecnością muszą się przy tym liczyć nawet te osoby, którym wydaje się, że są znakomicie przygotowane na każdą ewentualność. W apteczce turystycznej nie powinno więc zabraknąć: wytrzymałych rękawiczek jednorazowych, niewielkich nożyczek, gazików i gazy różnej wielkości, opaski dzianej, plastrów i agrafki. Nie zaszkodzi również, jeśli wyposażymy się w kilka dodatkowych rozwiązań takich, jak choćby woda utleniona idealnie sprawdzająca się wtedy, gdy pojawia się konieczność przemycia rany oraz tabletka przeciwbólowa. Kompletując apteczkę turystyczną nie wolno zapominać też o indywidualnych preferencjach i potrzebach. Zazwyczaj nie ma w niej inhalatora lub środków, które łagodzą reakcje uczuleniowe, jeśli jednak zmagamy się z alergią, astmą lub innym schorzeniem, które może dać o sobie znać podczas wyprawy, nie powinniśmy zapominać o specyfikach, które są w stanie relatywnie szybko przynieść nam ulgę.

Skąd wziąć apteczkę turystyczną?
Do niedawna osoby, które wyruszały na wycieczki starały się kompletować apteczkę turystyczną samodzielnie wychodząc z założenia, że one same najlepiej znają własne potrzeby. Również dziś jest to postawa, która cieszy się sporą popularnością, okazuje się jednak, że ma ona alternatywę dla zapominalskich. W sprzedaży dostępne są dziś apteczki turystyczne już skompletowane w sposób, który pozwala na zabranie ich w trasę (dostępne np. tutaj), a choć jest to rozwiązanie, które ma swoją cenę, nie brakuje osób, które uważają, że warto ją ponieść traktując ją jako inwestycję w komfort oraz bezpieczeństwo. Pochodzenie apteczki nie jest zresztą tak ważne jak to, aby znajdowały się w niej wszystkie te środki, które pomogą nam, gdy w czasie wyprawy doznamy kontuzji.


Nadesłał:

JustynaZ

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl