Jak ograniczyć występowanie objawów alergii?


Jak ograniczyć występowanie objawów alergii?
2015-03-18
Alergie wziewne – przyczyny, objawy, sposoby eliminacji alergenów z najbliższego otoczenia.

Reakcje uczuleniowe powodują nie tylko pyłki roślin, które kwitną wiosną. Alergeny wziewne są obecne również w domu w postaci cząstek organicznych zawartych w kurzu. Regularne odkurzanie mieszkania nie wystarczy, aby skutecznie ograniczyć ich występowanie. Walkę z nimi warto rozpocząć od odpowiedniego dobrania przedmiotów codziennego użytku. Produkty wykonane ze specjalnych gęsto utkanych tkanin, tzw. barierowych, nieprzepuszczalnych dla roztoczy, jak np. kołdry i poduszki firmy Wendre będą bardzo dobrym rozwiązaniem.

Przeczytaj również:

 

Osoby cierpiące na tzw. alergię na kurz często odczuwają jej objawy rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Uciążliwy katar, kichanie, drapanie w gardle czy swędzenie lub podrażnienie skóry to efekty kontaktu z alergenami wziewnymi, czyli antygenami zdolnymi do wytwarzania reakcji alergicznej. Roztocza kurzu domowego, które są głównym źródłem alergenów w pomieszczeniach zamkniętych, chętnie osiadają na kołdrach, poduszkach czy prześcieradłach, ponieważ na nich jest keratyna, którą się żywią. Lubią też ciepło i wilgoć, więc łóżko i akcesoria do spania to dla nich idealne środowisko do rozwoju i namnażania.

 

Najskuteczniejszą metodą na zmniejszenie ekspozycji na roztocza jest używanie pościeli wykonanych z tzw. tkanin barierowych. Światowa Organizacja Alergii zaleca stosowanie tego rodzaju materiałów, ponieważ zmniejszają nasilenie objawów chorobowych u osób ze stwierdzonymi schorzeniami alergicznymi. W ofercie firmy Wendre znajdują się produkty np. kołdra Lulea Seersucker i poduszka Vimmerby Pastille, które posiadają właściwości ograniczające ekspozycję na alergeny roztoczy kurzu domowego i są jednym z elementów wielokierunkowego działania zmierzającego do ich zminimalizowania. Lulea Seersucker i Vimmerby Pastille przeznaczone są do stosowania wspomagająco jako jeden z elementów zapobiegania, łagodzenia przebiegu i leczenia następujących chorób alergicznych, takich jak: alergiczny przewlekły nieżyt nosa, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie spojówek, zatok, krtani, gardła i migdałków podniebiennych. Kołdry firmy Wendre zostały przebadane w Zakładzie Szkodliwości Biologicznych i Immunoalergologii Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu. Nie stwierdzono na nich obecności roztoczy. Kołdra Lulea Seersucker i poduszka Vimmerby Pastille zostały zgłoszone jako wyroby medyczne oraz posiadają certyfikat Tekstylia Godne Zaufania. Ich poszycie jest wykonane z mikrofibry (poliestru), której włókna są od 10 do 15 razy cieńsze od nici jedwabiu. Te cienkie włókna są bardzo gęsto utkane, dzięki czemu roztocza nie przedostają się do wnętrza produktów. Mimo tak gęstego tkania mikrofibra doskonale jednak przepuszcza powietrze.

 

Alergolodzy zalecają, aby osoby cierpiące na alergie w możliwie jak największym stopniu ograniczyły kontakt z alergenem – czynnikiem odpowiedzialnym za uczulenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o kołdry i poduszki. Powinno się je prać przynajmniej raz na 4 tygodnie w temperaturze minimum 55oC - w takiej temperaturze giną roztocza. Zarówno kołdrę Lulea Seersucker jak i poduszkę Vimmerby Pastille można prać w domowej pralce automatycznej.

 

Alergicy powinni unikać przedmiotów, na których osiada kurz. Przede wszystkim są to meble tapicerowane, narzuty, zasłony czy dywany. Warto zrezygnować również z wolnostojących bibelotów czy maskotek, które również są siedliskiem roztoczy. Istotne jest też regularne wietrzenie wszystkich pomieszczeń. W domu powinno być chłodno i sucho, ponieważ w takich warunkach roztocza się nie namnażają. Alergicy uczuleni na pyłki powinni natomiast zrezygnować z wiosennych spacerów po lasach czy łąkach, gdzie jest najwięcej kwitnących roślin.

 

5     zasad ochrony przed roztoczami:

  1. Wybieraj kołdry i poduszki z materiałów syntetycznych, przez które nie przenikają roztocza (np. wyroby marki Wendre, które są zalecane jako jeden z elementów zapobiegania, łagodzenia przebiegu i leczenia chorób alergicznych).
  2. Pierz kołdry i poduszki minimum co 4 tygodnie w temperaturze 55oC lub wyższej.
  3. Regularnie wietrz wszystkie pomieszczenia.
  4. Usuń z mieszkania tapicerowane meble, dywany, narzuty i zasłony.
  5. Schowaj do regału książki i bibeloty.

 

Kołdra Lulea Seersucker firmy Wendre może być używana jako jeden z elementów zapobiegania, łagodzenia przebiegu i leczenia chorób alergicznych. Lulea Seersucker wyprodukowana jest ze specjalnych materiałów, które używane zgodnie z zaleceniami wytwórcy, umożliwiają zmniejszenie kontaktu osoby uczulonej z alergenami roztoczy.

 

Sugerowana cena detaliczna:

155x200 – 69,90zł

220x200 – 89,90zł

 

Poduszka Vimmerby Pastille firmy Wendre dzięki dodatkowo tłoczonej mikrofibrze doskonale przepuszcza powietrze oraz ograniczy kontakt osoby uczulonej z alergenami roztoczy. Vimmerby Pastille to poduszka przyjazna dla alergików.

 

Sugerowana cena detaliczna:

40x40 cm – 14,90 zł

50x60 cm – 18,90 zł

70x80 cm – 27,90zł



Nadesłał:

konkretpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl