Artykuły prasowe
Kontuzje i ból kolana – dobra diagnoza i szybkie leczenie chroni przed powikłaniami
Sezon zimowy w pełni. Dla wielu osób ferie to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku z racji zamiłowania do sportów zimowych, takich jak narciarstwo, jazda na snowboardzie czy nartach biegowych.
Depresja - co wiesz o tej chorobie? 23 lutego to dzień walki z nią
23 luty już w najbliższy poniedziałek. W ten dzień od kilkunastu lat obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba ta dotyka już co dziesiątego Polaka. Można ją zdiagnozować już po dwóch tygodniach obniżonego nastroju.
Co warto wiedzieć, wybierając soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe zapewniają większy komfort użytkowania aniżeli okulary korekcyjne. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób z wadą wzroku decyduje się na ich używanie. Jednak zawsze niezbędna jest konsultacja z lekarzem okulistą, który dobierze soczewki do indywidualnych potrzeb pacjenta.
FLABeLOS – profilaktyka schorzeń
Nadwaga, cukrzyca, bóle stawów i kręgosłupa, a nawet osteoporoza… brzmi groźnie? Zdecydowanie! Jednak przyczyna wymienionych schorzeń w wielu przypadkach jest błaha – brak ruchu i aktywności fizycznej!
Ile procent z nas z powodu przeziębienia lub grypy ominęła ważna uroczystość? - Vicks zna odpowiedź!
Wielu z nas doświadczyło sytuacji, w której choroba pokrzyżowała nam plany. W ciągu ostatniego roku, aż 38% z badanych nie mogło uczestniczyć w ważnym dla siebie wydarzeniu.
Chrapanie traktujmy jak chorobę.
Chrapanie to jeden z najbardziej uciążliwych, ale zarazem i niebezpiecznych nawyków. Nieleczone może prowadzić ku bardzo poważnym chorobom, a nawet śmierci podczas snu, aczkolwiek jest to bardzo rzadkie zjawisko. Jakie są najlepsze sposoby na chrapanie?
Popraw swój wizerunek
Nasza skóra jest jednym z czynników komunikacji miedzy ludzkiej. Informuje ona o stanie naszego zdrowia, emocjach czy atrakcyjności względem innych osób. To ważne jak postrzegają nas inni.
Nowy Rok – czas odwiedzić okulistę!
Według statystyk opracowanych przez naukowców z University of Scranton, aż 25 proc. osób rezygnuje z realizacji postanowień noworocznych już po pierwszym tygodniu. Tymczasem postanowienia te często dotyczą naszego zdrowia, tak jak m.in. wizyta u okulisty.
Rejestracja nintedanibu* do stosowania w leczeniu IPF w UE
Ingelheim, Niemcy, styczeń 2015 — Firma Boehringer Ingelheim ogłosiła, że Komisja Europejska (KE) po przeprowadzeniu przyspieszonego przeglądu i uzyskaniu pozytywnej opinii CHMP w dniu 20 listopada 2014 r zarejestrowała nintedanib* do stosowania w leczeniu samoistnego włóknienia płuc (IPF).
Haluksy – choroba cywilizacyjna
Haluksy to nieprawidłowo nadmiernie kątowe ustawienie dużego palucha. Wykrzywia się on bocznie, spycha drugi i trzeci palec na zewnątrz, a w miejscu, gdzie wychodzi ze stopy, w stawie śródstopno-paliczkowym, dochodzi do deformacji stawu, często narasta tam kość, pojawiają się stany zapalne.
Czy jedzenie może poprawić nam humor?
Gdy za oknem zimno i ponuro, szukamy sposobów na poprawę humoru. Dodając do listy zakupów odpowiednie produkty, możemy korzystnie wpłynąć na własny nastrój.
Przeszczepy allogeniczny i autologiczny
Komórki macierzyste mają zdolność nieograniczonego przekształcania się w komórki każdego typu, podczas gdy inne, tworzące ciało człowieka, umierają po określonej ilości podziałów. Z tego powodu komórki macierzyste stosowane są w terapii komórkowej przy regeneracji uszkodzonych tkanek.
Nawodnienie skóry od środka
Jeśli chcemy zadbać o nasze ciało i sprawić, aby nasza skóra na długo zachowała młody i świeży wygląd, stosujemy przeróżne kosmetyki i kremy. Trzeba jednak pamiętać, że organizm i skórę nawadniamy przede wszystkim… od środka.
Jak zadbać o włosy, skórę i paznokcie zimą?
Zimowy okres jeszcze trwa. W tym czasie wielu z nas ma problemy z przesuszoną skórą. Kremy nawilżające nie rozwiążą jednak tego problemu, ponieważ nawodnienie potrzebne jest również od wewnątrz.
Zawał serce - czy zawsze taki groźny?
Zawał serca określa się też, jako zawał mięśnia sercowego. Jest to martwica komórek mięśniowych pewnego obszaru serca, wywołana zamknięciem światła naczynia wieńcowego. Zawał może wystąpić w każdym obszarze mięśnia sercowego, a najczęściej występuje on w obrębie ściany lewej komory.
Nadwaga i otyłość - czy wiesz czym to grozi?
Nieprawidłowe odżywianie i brak aktywności fizycznej to podstawowe przyczyny nadwagi i otyłości. Skutki otyłości to nie tylko ryzyko wystąpienia chorób w przyszłości, ale także wiele natychmiastowych problemów zdrowotnych.
Mniejszy rozmiar to lepsza forma!
Jak pokazują wyniki opublikowanego przez Medicover raportu „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2009-2013”, przygotowanego na podstawie danych medycznych prawie 180 tys. zatrudnionych w wieku 18-67 lat, mniej niż połowa (47%) pracowników w Polsce ma prawidłowy wskaźnik masy ciała.
W walce o ząb, czyli małoinwazyjne leczenie kanałowe
Nieleczona próchnica może sprawić, że konieczne będzie leczenie kanałowe. Kiedyś było nieprzyjemne i długotrwałe. Dlatego pacjenci decydowali się na usunięcie chorego i często bolącego już zęba.
Boląca ręka – to może być zespół cieśni kanału nadgarstka
Długie godziny spędzane codziennie przy komputerze mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na nasz wzrok czy kręgosłup. Coraz częściej do ortopedów trafiają bowiem osoby uskarżające się również na dokuczliwy ból obejmujący niemal całą rękę.
Bezpłatne badania kardiologiczne pod hasłem „Teraz serce”
Już w najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska odbędą się bezpłatne badania kardiologiczne, organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Teraz serce”.
Koktajl odchudzający z soi, miodu i mleka jogurtowego
Białko sojowe, enzymy pszczelego miodu, jak i odtłuszczone mleko jogurtowe to składniki odżywcze, które nie tylko przyspieszają metabolizm, ale również utrzymują wysoki poziom energii bez uczucia głodu.
Znaczenie światła w leczeniu łuszczycy
Poza lekami i dermokosmetykami objawy łuszczycy leczy się także… światłem. I to na kilka różnych sposobów.
Oddaj krew z IKEA Janki
Do przetoczenia pacjentom polskich szpitali wydawanych jest obecnie 1,6 ml donacji krwi i jej składników. Dla wielu chorych czy ofiar wypadków jest to jedyna szansa na uratowanie życia. Wiedząc o tym IKEA Janki wspólnie z warszawskim RCKiK organizuje zbiórkę krwi.
Małopolska: środowisko medyczne nie samym pakietem żyje
Koordynacja polityki zdrowotnej, sytuacja ekonomiczna szpitali oraz pierwsze wnioski dotyczące funkcjonowania pakietu onkologicznego w woj. małopolskim – to główne tematy dyskusji przeprowadzonych podczas Regionalnego Spotkania Menedżerów Ochrony Zdrowia w Krakowie (28 stycznia br.).
Idzie zima, wracają problemy z pęcherzem…. Walcz z infekcją już od pierwszego dnia!
Zakażenie dolnych dróg moczowych to wśród kobiet jedna z najczęstszych infekcji, zaraz po chorobach górnych dróg oddechowych . Tak jak grypa i przeziębienie zapalenie pęcherza lubi zimne klimaty i spadek odporności. Co jeśli ubieranie „na cebulkę” i unikanie siadania na zimnym nie wystarczą?
Wyszukiwarka:
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tu>>>
Ostatnio dodane artykuły:
Niemieckie organizacje walczą o szeroki dostęp do antykoncepcji awaryjnej
W obliczu rosnących obaw dotyczących zdrowia reprodukcyjnego kobiet, niemieckie organizacje skupione wokół Kongresu Kobiet apelują do przedstawicieli rządu o zniesienie zakazu reklamowania antykoncepcji awaryjnej.
Powstała Grupa Robocza ds. dostępu naczyniowego dla pacjentów dializowanych
W ramach Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali utworzono Grupę Roboczą ds. dostępów naczyniowych dla pacjentów dializowanych. W jej skład wchodzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny – w tym chirurdzy naczyniowi, radiolodzy oraz nefrolodzy.
Codzienne zmęczenie – sygnał do sprawdzenia stanu zdrowia?
W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich zdrowie fizyczne, ale także na samopoczucie psychiczne.
Najczęściej czytane artykuły:
Wzrastająca liczba kontuzji u dzieci i młodzieży – jak zapobiegać urazom?
Na przestrzeni lat zauważalny jest wzrost liczby kontuzji wśród dzieci i młodzieży, zarówno podczas zajęć sportowych, jak i w codziennych aktywnościach. Te obserwacje niepokoją lekarzy, rodziców oraz nauczycieli. Z czego wynika ta rosnąca liczba urazów?
Niemieckie organizacje walczą o szeroki dostęp do antykoncepcji awaryjnej
W obliczu rosnących obaw dotyczących zdrowia reprodukcyjnego kobiet, niemieckie organizacje skupione wokół Kongresu Kobiet apelują do przedstawicieli rządu o zniesienie zakazu reklamowania antykoncepcji awaryjnej.
Mosznowładcy w Galerii Dominikańskiej! Darmowe badania dla mężczyzn
Spójrz na zdrowie po męsku i zakoleguj się z Mosznowładcami! To akcja dla mężczyzn takich jak ty, w ramach której masz okazję do bezpłatnych badań. Odwiedzając 23 listopada wrocławską Galerię Dominikańską, wszyscy chętni panowie będą mogli przebadać się pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów!
Rozmowa o Antykoncepcji Awaryjnej: Bezpieczeństwo, Edukacja i Zwalczanie Dezinformacji
Wywiad z prof. dr hab. n. med. Violettą Skrzypulec-Plintą, specjalistką ginekolożką – położniczką, endokrynolożką, seksuolożką, kierowniczką Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Codzienne zmęczenie – sygnał do sprawdzenia stanu zdrowia?
W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich zdrowie fizyczne, ale także na samopoczucie psychiczne.
Ostatnio dodane wpisy:
System TELE EKG umożliwia przekazywanie zapisu EKG przez telefon bezpośrednio od pacjenta do dyżurujących przez całą dobę lekarzy. TELE EKG umożliwia opiekę kardiologiczną pacjentom leczonym ambulatoryjnie oraz opuszczającym oddziały szpitalne.