Tiotropium Respimat® skuteczny w leczeniu astmy o różnym nasileniu


Tiotropium Respimat® skuteczny w leczeniu astmy o różnym nasileniu
2014-03-17
Nowe dane uzyskane w prowadzonych na dużą skalę badaniach fazy III wykazują, że stosowanie tiotropium podawanego za pomocą inhalatora Respimat® raz na dobę jest skuteczne i dobrze tolerowane przez chorych na astmę o różnym nasileniu.

Firma Boehringer Ingelheim ogłosiła nowe dane uzyskane w prowadzonych na dużą skalę badaniach fazy III wykazujące, że stosowanie tiotropium podawanego za pomocą inhalatora Respimat® raz na dobę jest skuteczne i dobrze tolerowane przez chorych na astmę o różnym nasileniu. Dane te zostały przedstawione na dorocznym zjeździe Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii (American Academy of Allergy, Asthma & Immunology, AAAAI), który miał miejsce na przełomie lutego i marca 2014 r. w San Diego.   

„Nawet przy aktualnie dostępnych opcjach leczenia u co najmniej 40% chorych na astmę nadal występują objawy choroby, co może narażać ich na większe ryzyko występowania zaostrzeń lub nasilenia astmy” — powiedział profesor Pierluigi Paggiaro, profesor nadzwyczajny chorób układu oddechowego (Associate Professor of Respiratory Medicine) na Uniwersytecie w Pizie i główny autor publikacji nt. badania GraziaTinA-asthma®. „Ważne jest zbadanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania nowych opcji leczenia astmy o różnym nasileniu”.

Zostały ogłoszone pierwsze wyniki badania fazy III GraziaTinA-asthma®. Badanie pokazało, że stosowanie tiotropium Respimat® powoduje poprawę czynności płuc i jest dobrze tolerowane przez chorych na astmę, u których nadal występują objawy mimo stosowania leczenia podtrzymującego ICS w niskiej dawce.   

W czasie zjazdu przedstawiono również nowe cząstkowe dane z badań fazy III MezzoTinA-asthma®. Dane te pokazały, że u chorych na astmę, u których nadal występowały objawy mimo leczenia podtrzymującego ICS w umiarkowanej dawce, podawanie tiotropium raz na dobę powodowało zmniejszenie odczucia braku powietrza niezależnie od występowania alergii; stwierdzano je na podstawie wyniku oznaczenia biomarkera — fenotypu TH2. 

Analiza cząstkowa badań fazy III PrimoTinA-asthma® wykazała ponadto, że podawanie tiotropium raz na dobę powoduje poprawę czynności płuc niezależnie od jednoczesnego stosowania antagonisty receptora leukotrienowego (leucotriene receptor antagonist, LTRA). Działanie to zostało wykazane u chorych na astmę, u których nadal występowały objawy mimo stosowania przynajmniej ICS/LABA. Wcześniejsze wyniki tych kluczowych badań PrimoTinA-asthma® wykazały, że dodanie tiotropium Respimat® powoduje istotne wydłużenie czasu do wystąpienia pierwszego ciężkiego zaostrzenia astmy, a także pierwszego epizodu nasilenia astmy, w porównaniu ze stosowaniem samej terapii ICS/LABA (która jest aktualnie standardem).



Nadesłał:

Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.
http://www.boehringer-ingelheim.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl