Prezbiopia czyli problemy czterdziestolatków


Prezbiopia czyli problemy czterdziestolatków
2013-12-09
Po 40 roku życia wiele osób zaczyna mieć problemy z czytaniem, czyli z prezbiopią, często nazywaną w Polsce starczowzrocznością.
Przeczytaj również:
Jest  to naturalny proces związany ze starzeniem się oka. Soczewka wewnątrzgałkowa traci elastyczność, przez co utrudnione staje się widzenie z bliska. Osoby w wieku 40-45 lat zaczynają mieć problemy z czytaniem, w szczególności małego druku, co objawia się głównie koniecznością czytania przy lepszym oświetleniu oraz oddalaniem od oczu czytanego tekstu. Prezbiopia pogłębia się aż do 65-70 roku życia, kiedy ulega zahamowaniu. 

Możliwości korekcji wady
- Pierwszym krokiem jest badanie wzroku u specjalisty – mówi Wojciech Nowak, optometrysta, specjalista Korekcji Wad Wzroku Salony Optyczne Perfect Eye Optic. - Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są okulary progresywne do pracy z bliska lub inaczej nazywane biurowymi
Oznacza to, że jeśli używamy okularów do czytania i do pracy z komputerem jest to lepsze rozwiązanie  niż jedna para okularów, gdyż tekst dokumentów czy książki czytamy z odległości 40 cm, a ekran komputera często jest w odległości 65-70 cm. 
Okulary progresywne do pracy z bliska mają niewielką zmianę mocy przechodząc od słabszej mocy w górnej części soczewki do większej mocy w dolnej części soczewki, co daje świetną ostrość widzenia w tych odległościach. 
Jeśli oprócz problemu z widzeniem z bliska pojawia się również kłopot z widzeniem w dal to tutaj również bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być okulary progresywne.
- Nie mają one, tak jak okulary dwuogniskowe widocznej części do bliży, są bardziej dyskretne i mogą zapewnić doskonałe widzenie w różnych odległościach – twierdzi Wojciech Nowak. - A co najważniejsze jedną parę okularów używamy do wszystkich odległości.
Nowoczesne okulary progresywne pomogą nam zapomnieć o kilku parach okularów, których musieliśmy dotąd używać - jednych do czytania, drugich do pracy przy komputerze i trzecich do jazdy samochodem i do chodzenia. 

Jedno rozwiązanie wiele możliwości
W Salonach Optycznych Perfect Eye Optic do doboru okularów progresywnych wykorzystywane jest najnowsze urządzenie ImpressionIST. Urządzenie to wykonuje zdjęcia w oprawie okularowej i analizuje parametry ustawienia oczu i dopasowania oprawy. Daje to możliwości wykonania indywidualnych okularów skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Kupjąc okulary progresywne firmy Rodenstock otrzymuje się aż 6 miesięcy gwarancji adaptacji. Gdyby w tym czasie nie udało się przyzwyczaić do korekcji można skorzystać z wymiany na dwie pary soczewek okularowych: jedne do czytania, drugie do dali.
- Zachęcam wszystkie osoby, które używają kilku par okularów do zmiany na progresywne, które pozwalają na swobodne czytanie, pracę przy komputerze, oglądanie telewizji, jazdę samochodem i widzenie z daleka – podkreśla Wojciech Nowak.-  Wszystko to w jednej parze okularów. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort widzenia i wygodę.



Nadesłał:

exPress Dziennikarska Agencja Usługowa
http://www.express-poznan.pl

Wasze komentarze (3):

  • avatar
    ~close, 2015-05-04 18:40:56

    właśnie, naturalna sprawa, ale niewiele osób sobie zdaje z tego sprawę. ważne jest to, żeby też jej nie bagatelizować i umówić się na badanie wzroku. Zgodzę się też, że okulary z soczewkami progresywnymi Jzo są naprawdę dobrym rozwiązaniem. Mnie do siebie najbardziej przekonały tym, że wystarczy mi jedna para okularów do wszystkiego.

  • avatar
    ~nadia, 2015-05-03 15:58:16

    mam bardzo podobne zdanie trzeba ludzi uświadamiać, czym jest prezbiopia i jakie są możliwości. Powiem szczerze, że też i mnie spotkała ta dolegliwość. A soczewki progresywne są bardzo dobrym rozwiązaniem.

  • avatar
    ~after, 2015-05-02 19:04:39

    Oby było więcej takich artykułów, żeby uświadamiać ludziom, żeby się badali, żeby mieli też poczucie, że to w sumie jest naturalny stan. Bardzo mi się podoba też ta akcja http://tosieoplaca.zobacztozjzo.com.pl/ bo nie tylko chodzi o to, żeby kupić taniej okulary, ale też zachęca do tego, żeby bliskich przekonać do badania wzroku.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl