Leki uspokajające bez recepty
Leki uspokajające są coraz częściej proponowane przez lekarzy, farmaceutów oraz psychologów. Szybkie tempo życia, duże nakłady stresu oraz problemy w życiu osobistym sprawiają, że niektórzy z nas mogą czuć się, jak w potrzasku. Co jednak zrobić, kiedy czujemy, że uzależniamy się od leków?
Jak działają leki uspokajające?
Zarówno leki uspokajające, jak i nasenne, mają za zadanie w krótkim czasie zmniejszyć nasilenie się objawów lęku, niepokoju czy też wspomóc proces zasypiania. Do tego rodzaju leków obecnie zaliczmy głównie z benzodiazepiny, rzadziej barbiturany. Niestety coraz częściej stosowane są w sposób przewlekły.
Kiedy leki uspokajające uzależniają?
Tolerancja (potocznie nazywana uzależnieniem od leków) może rozpocząć się w różnym okresie. Bardzo wiele zależy od samego pacjenta – jak silnie wierzy w działanie lekarstw, w jaki sposób preparaty rzeczywiście na niego działają, oraz od obecnych w życiu pacjenta problemów. Przyjęło się jednak mówić, że do tolerancji dochodzi w okresie dłuższym niż kilka tygodni, a co najważniejsze w momencie, w którym aby się uspokoić, należy przyjąć większą dawkę specyfiku.
W jaki sposób odstawić leki?
Przede wszystkim proces odstawiania musi odbywać się pod okiem lekarza. Redukcja nie powinna następować w sposób gwałtowny, gdyż może to doprowadzić do ujawnienia się objawów abstynencyjnych z majaczeniem i napadami drgawkowymi włącznie. Pełna procedura leczenia odbywa się na wizycie lekarskiej dlatego w tym aspekcie nie jesteśmy w stanie udzielić większej liczby wskazówek. Więcej na temat leków uspokajających dostępnych bez recepty możesz przeczytać tutaj.
Nadesłał:
hejho
|