Leczenie laserem


Leczenie laserem
2013-09-20
Zastosowanie laserów w kosmetologii jest bardzo szerokie. Dzięki nim można usuwać rożne zmiany skórne, takie jak: naczyniaki płaskie, odbarwienia plam starczych, leczenie trądziku czy zmian naczyniowych.
Przeczytaj również:
Również doceniono je w kosmetologii. Chociaż pierwsze stworzone lasery nie mogły być używane do zabiegów kosmetycznych. Wiązało się to z tym, że powodowały obrażenia termiczne. Dopiero lasery kosmetyczne na dwutlenek węgla i  erbowe rozwiązały sprawę. 

Mała moc laserów

Lasery te emitują krótkie impulsy, a ciepło powstałe w wyniku rozkładu energii jest rozproszone.  Nie wpływają  na uszkodzenie głębszych tkanek, ale powodują, że wyższe warstwy skóry zostają ”odparowane”. Tymczasem w skórze właściwej następuje rozerwanie włókien kolagenowych. Skóra po zabiegu laserem kosmetycznym jest o wiele bardziej gładka i zdrowsza. 

Jakiekolwiek lasery stosowane w zabiegach kosmetycznych muszą mieć małą moc. Można je stosować do biostymulacji. Oparta jest na działaniu promieniowania, a nie efektu cieplnego. Takie urządzenia mają małą moc i często są nazywane zimnymi, ponieważ tylko nieznacznie podwyższają temperaturę. 

Naświetlanie laserem

W biostymulacji zastosowanie znajdują lasery helowo-neonowe i półprzewodnikowe. Światło emitowane przez laser biostymulacyjny powoduje zwiększenie syntezy kolagenu. Nowo powstałe włókna cechują się lepszymi właściwościami mechanicznymi. Są także bardziej wytrzymałe. Ponadto światło powoduje syntezę kwasu rybonukleinowego i stymuluje neuroprzekaźniki. 

Co więcej, biostymulacja powoduje rozkład hemoglobiny. Przyczynia się to do lepszego zaopatrzenia komórek w tlen. Mała moc emitowana przez lasery kosmetyczne korzystnie wpływa na regenerację stanów zapalnych tkanek, ma także działanie przeciwbólowe. 

Zabiegi upiększające

Profesjonalne gabinety kosmetyczne używają laserów do usuwania nadmiernego owłosienia, tatuaży czy zabiegów fotoodmładzania. W przypadku zabiegów, które mają na celu redukcję zbędnego owłosienia, stosuje się takie lasery jak aleksandrytowy, rubinowy czy diodowy. Przed zabiegiem należy dokładnie wykonać depilację, aby uniknąć poparzeń skóry. 

Depilacja przed zabiegiem

Jest to związane z tym, że włosy stanowią swego rodzaju „przewodnik” i w ten sposób energia może dotrzeć do naskórka i go poparzyć. Podczas zabiegu laser kosmetyczny emituje promień, który jest pochłaniany przez cebulki włosowe i w wyniku koagualcji niszczy je.

Trzy kolory

Tego samego rodzaju lasery kosmetyczne są używane do usuwania tatuaży. To, czy zabieg będzie skuteczny, zależy od tego od intensywności barwnika, wielkości tatuażu oraz jego barwy. Najprościej usuwa się tatuaże o kolorach: czarnym, granatowym i czerwonym. 

Jak nowo narodzony

W przypadku fotoodmładzania najczęściej używa się laserów na dwutlenek węgla. Pozwalają one na usunięcie tylko brodawkowej warstwy skóry. Zabieg korzystnie pływa na wygląd skóry, a także ma działanie lecznicze. Dzięki niemu można usunąć zmiany naczynkowe, zaczerwienienia, piegi, zmiany pigmentowe i posłoneczne i wiele innych.

Lasery nie dla wszsytkich

Nie każdy jednak może poddać się zabiegom, w których wykorzystywane są lasery kosmetyczne. Przeciwwskazaniem do ich stosowania są nowotwory i ciąża. Ponadto osoby  z problemami tarczycy, diabetycy czy mające problemy z  niewydolnością krążenia, również nie mogą korzystać z tego typu zabiegów. 

Przeciwwskazaniem są także wszelkie stany wirusowe i bakteryjne. Pomimo faktu że lasery kosmetyczne są bezpieczne, należy liczyć się z tym, że mogą wystąpić pewne powikłania. Zazwyczaj są to obrzęki, przebarwienia oraz zwiększona wrażliwość skóry. Po zabiegach laserowych należy unikać słońca przez około cztery tygodnie.



Nadesłał:

s4ww

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl