Labioplastyka – zabieg zmniejszania warg sromowych u kobiety


2018-07-26
Kobieta może zmagać się w swoim życiu z różnymi problemami, związanymi z narządami rozrodczymi, a wszelkie odstępstwa od normy, należy konsultować z lekarzem i oczywiście eliminować.

Jednym z takich problemów, które mają znaczący wpływ na obniżenie jakości codziennego życia, są bez wątpienia niesymetryczność albo zbyt duże rozmiary warg sromowych. Problem ten rozwiązać może labioplastyka - nowoczesny zabieg, który pozwoli powrócić kobiecie do codzienności.

Przeczytaj również:

W czym pomoże labioplastyka?

Labioplastyka jest zabiegiem, który przeprowadza się w przypadku zbyt dużej niesymetryczności oraz ponadprzeciętnej wielkości warg sromowych. Problem ten dotyczy całkiem dużej liczby kobiet i może mieć bardzo negatywny wpływ na ich codzienne funkcjonowanie - ma negatywny wpływ na uprawianie sportów, aktywność seksualną, a także przeszkadza w codziennych, najprostszych wydawać by się mogło czynnościach, takich jak choćby noszenie bielizny czy... siadanie na krześle.

Skąd bierze się problem z wargami sromowymi u kobiet? Zwykle jest on uwarunkowany genetycznie, jednakże pojawia się również w wyniku uszkodzeń, jakie powstają np. w trakcie porodu. Nie ulega również wątpliwości, że problem ten może postępować z wiekiem, kiedy dochodzi do starzenia się ciała, w tym również okolic intymnych.

Labioplastyka jest więc zabiegiem, który nie tylko pozwoli uporać się z dolegliwością i tym samym poprawić jakość życia codziennego - dzięki jej przeprowadzeniu, Pacjentka ponownie będzie mogła bez żadnego skrępowania uprawiać sport i czerpać przyjemność z życia seksualnego.

Jak wygląda labioplastyka?

Zabieg ten, ma na celu wymodelowanie oraz zmniejszenie warg sromowych w taki sposób, aby nie przeszkadzały one w codziennym życiu. Jest wykonywany za pomocą lasera albo cięcia chirurgicznego, a chcąc zapewnić bezpieczeństwo Pacjentce, lekarz specjalista stosuje znieczulenie miejscowe. Wybór metody jest uzależniony przede wszystkim od skali problemu - ostateczną decyzję podejmuje lekarz, po zapoznaniu się z problemem Pacjentki. Coraz częściej stosuje się natomiast labioplastykę laserową, która jest bezinwazyjna, a do tego zabieg przeprowadzany jest szybciej i dochodzi do znacznie mniejszej utraty krwi.

Po zabiegu

Sam zabieg, dzięki znieczuleniu, jest bezbolesny i dyskomfort może pojawić się dopiero po nim - trwa zwykle 2-3 dni, jednak Pacjentka może poradzić sobie z nim dzięki przepisanym przez lekarza tabletkom przeciwbólowym. Warto wiedzieć, że po zabiegu mogą występować również obrzęk okolic warg sromowych, a także niewielkie plamienia, przypominające końcówkę miesiączki. Oczywiście niewskazane jest uprawianie sportu i opalanie się w solarium (przez co najmniej kilka dni po zabiegu) - do pełnej sprawności fizycznej Pacjentka powraca po kilku dniach, a do pełnej sprawności seksualnej - maksymalnie po miesiącu.

UWAGA! W przypadku zbyt dużego krwawienia, wysokiej temperatury albo bólów, z którymi nie można sobie poradzić mimo stosowania przepisanych lekarstw, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!

Labioplastyka - wskazania

 • Zbyt duży rozmiar lub asymetryczność warg sromowych.

 • Uszkodzenie, deformacja warg sromowych po przebytym porodzie.

 • Infekcje pojawiające się w wyniku nieprawidłowego kształtu lub wielkości warg sromowych.

 • Dyskomfort w życiu codziennym, problemy z uprawianiem sportu lub aktywnością seksualną, wynikające z niewłaściwego kształtu warg sromowych.

 • Brak zadowolenia z wyglądu warg sromowych.

Labiplastyka - przeciwwskazania

 • Ostre stany zapalne lub infekcje pochwy i warg sromowych.

 • Zaburzenia związane z krzepliwością krwi.

 • Miesiączka.

 • Różnego rodzaju krwawienia z pochwy, których przyczyną nie jest miesiączka.

 • Ciąża i karmienie piersią.

 • Uczulenie na jeden z leków, stosowanych do znieczulenia w trakcie zabiegu.

 • Nieprawidłowe wyniki cytologii, a także nowotwory.

Labiplastyka - czy warto zdecydować się na zabieg?

Jeżeli masz jakiekolwiek problemy w życiu codziennym, które spowodowane są niesymetrycznością lub zbyt dużymi rozmiarami warg sromowych, jak najbardziej warto skorzystać z zabiegu labioplastyki. Jest to specjalistyczna metoda, stosowana przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, dzięki której bardzo szybko można poradzić sobie z problemem niewłaściwych warg sromowych. Dzięki temu zabiegowi odzyskasz codzienny komfort, wrócisz do sportu, a także przywrócona zostanie Twoja radość z życia seksualnego. Nie czekaj więc i skonsultuj się ze specjalistą, który rozwiąże Twój problem!

Więcej informacji - http://www.centrummedycynyiestetyki.pl/labioplastyka-warg-sromowych-mniejszych/Nadesłał:

monika_monia

Wasze komentarze (1):

 • avatar
  ~Kasia, 2018-08-23 07:17:44

  Witam

  Jestem 2 miesiące po zabiegu labioplastyki. Wykonywała go u mnie pani doktor Iwona Rubik z Rubik Efecta Clinic na śląsku. Wszystko przebiegło idealnie, bez żadnych komplikacji!
  Miałam przerost warg sromowych. Nie dość, że było to bardzo krępujące w kontaktach z partnerem to dodatkowo przeszkadzało mi to w normalnym funkcjonowaniu np.jeździe na rowerze.
  Polecam wszystkim kobietom, które się zastanawiają bo labioplastyka zmienia życie.

  Pozdrawiam,
  Kasia


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl