Piątek, 2019-05-10 - karta z kalendarza:
Artykuły z tego dnia:
Skuteczne sposoby na walkę z bezsennością
Problemy z zasypianiem mogą przytrafić się każdemu z nas, jednakże bezsenność utrzymująca się przez dłuższy okres czasu może znacząco pogorszyć jakość naszego życia oraz wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie. Sprawdźmy zatem w jaki sposób możemy walczyć z uciążliwą przypadłością, jaką jest bezsenność.
Zioła o działaniu przeczyszczającym
Zaparcia są uciążliwym oraz dla wielu wstydliwym problemem, który ponadto powoduje uczucie znacznego dyskomfortu. Zalegająca w przewodzie pokarmowym treść jelitowa oraz towarzyszące temu problemy z wypróżnianiem się mogą bowiem powodować bóle brzucha, mdłości oraz wzdęcia.
L-glutamina - suplement popularny wśród sportowców
Osoby trenujące regularnie lub też zawodowi sportowcy w swojej diecie posiłkują się wieloma różnymi suplementami, aby w ten sposób uzupełnić powstające w organizmie braki cennych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu związków, witamin oraz minerałów. Jednym z nich jest L- glutamina,
Ashwaganda - kiedy warto ją suplementować?
Ashwaganda jest jednym z najbardziej skutecznych ziół stosowanych od wieków w medycynie ajurwedyjskiej, która znajdowała zastosowanie w walce z gruźlicą, artretyzmem, zapaleniem oskrzeli czy zaburzeniami cyklu miesiączkowego. Na czym polega jej siła i kiedy warto ją suplementować?
Błonnik - ratunek na zaparcia!
Zaparcia to jedna z częstszych dolegliwości układu pokarmowego, świadcząca o zaburzeniach jego funkcjonowania oraz nieprawidłowej pracy jelit. Dla wielu jest to problem wstydliwy oraz męczący, ponieważ poza utrudnionym wypróżnianiem się, zaparcia powodują również nieprzyjemne dolegliwości.
Jak bezpiecznie stosować środki na przeczyszczenie?
Zaparcia i problemy z opróżnianiem to wstydliwy problem, który dotyka wielu z nas. Zbyt częste sięganie po środki na przeczyszczenie może spowodować dodatkowe problemy zdrowotne, dlatego należy je stosować z umiarem.
Dieta wspomagająca walkę ze zgagą
Zgaga, czyli pieczenie w okolicach przełyku lub w żołądku i kwaśny posmak w ustach to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość, która potrafi skutecznie uprzykrzać codzienne funkcjonowanie. Czym jest dokładnie i jak z nią walczyć?
Co stosować na wczesne objawy przeziębienia?
Przeziębienie to z pozoru niegroźna dolegliwość, którą wielu z nas bagatelizuje nie zdając sobie sprawy z tego, do jak poważnych konsekwencji może to doprowadzić. Przemęczenie organizmu, brak snu, stres, zmieniające się warunki pogodowe to tylko niektóre z czynników, które sprzyjają infekcji.
Dolegliwości wątrobowe - czy można im zapobiec?
Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów organizmu człowieka, bez którego niemożliwe byłoby jego funkcjonowanie. Wiele osób po spożyciu tłustych potraw czy alkoholu odczuwa dolegliwości wątrobowe. Jak dbać o wątrobę, by im zapobiegać?
5 sposobów na podniesienie niskiego ciśnienia krwi
Hipotonia, czyli niskie ciśnienie krwi nie wymaga z reguły leczenia, choć również może być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jednym z głównych jej objawów jest bowiem możliwość omdlenia, co może mieć tragiczne konsekwencje na przykład w trakcie prowadzenia samochód. Jak sobie z nią radzić?
Jak walczyć z chorobą refluksową przełyku?
Refluks żołądkowo-przełykowy jest schorzeniem często pojawiającym się w populacji, dotyka około 20% ludności krajów rozwiniętych. Choroba ta polega na cofaniu się treści żołądka, kwasu solnego oraz enzymów trawiennych do przełyku, co powoduje uczucie pieczenia i podrażnienia.
Czy grozi ci bruksizm? Przyczyny, objawy, leczenie.
Czym jest bruksizm? Jak wygląda leczenie bruksizmu? Bruksizm to zaburzenie snu, które objawia się poprzez niekontrolowane zaciskanie zębów lub zgrzytanie zębami w nocy. Naukowcy szacują, że jest to problem około 10% ludzi.
Wyszukiwarka:
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tu>>>
Kalendarium
Ostatnio dodane artykuły:
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie fizyczne czy brak świadomości o zagrożeniach mogą prowadzić do urazów, takich jak skręcenia, złamania czy urazy kolan.
Przyszłe mamy wykonają badanie KTG we własnym domu
Ciężarne pacjentki Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej będą mogły bezpłatnie wypożyczyć do domu sprzęt umożliwiający monitorowanie stanu ich nienarodzonego jeszcze dziecka.
Pacjenci nefrologiczni apelują do MZ o rozszerzenie dostępu do programu lekowego B.113
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki (OSMN) apeluje do Ministerstwa Zdrowia o kontynuację i rozszerzenie programu lekowego B.113, wspierającego osoby z przewlekłą chorobą nerek.
Najczęściej czytane artykuły:
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie fizyczne czy brak świadomości o zagrożeniach mogą prowadzić do urazów, takich jak skręcenia, złamania czy urazy kolan.
Przyszłe mamy wykonają badanie KTG we własnym domu
Ciężarne pacjentki Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej będą mogły bezpłatnie wypożyczyć do domu sprzęt umożliwiający monitorowanie stanu ich nienarodzonego jeszcze dziecka.
Ostatnio dodane wpisy:
System TELE EKG umożliwia przekazywanie zapisu EKG przez telefon bezpośrednio od pacjenta do dyżurujących przez całą dobę lekarzy. TELE EKG umożliwia opiekę kardiologiczną pacjentom leczonym ambulatoryjnie oraz opuszczającym oddziały szpitalne.