Zgaga – problem Polaków, któremu trzeba przeciwdziałać


Zgaga – problem Polaków, któremu trzeba przeciwdziałać
2013-03-18
Na niestrawność i bóle żołądka cierpi z różną częstotliwością blisko połowa Polaków (49%) . Refluks żołądkowy oraz zgaga to powszechnie występujące problemy – dotykają 39% osób do 29. roku życia.

Uczucie pieczenia w przełyku spowodowane wymiotami w I trymestrze ciąży to dolegliwość, którą odczuwa większość kobiet. Nie wszyscy jednak wiedzą, że brak reakcji na te problemy może spowodować ich dalsze pogłębianie, a w konsekwencji nawet groźny nowotwór.

Naukowcy z University of California w Los Angeles dowiedli, że nieleczony refluks - czyli wielokrotne narażenie tkanek przełyku na kontakt z kwasami żołądkowymi - może być przyczyną tzw. przełyku Barretta. Jest to choroba, która sprawia, że pacjenci na nią cierpiący są do 40 razy bardziej narażeni na rozwój raka przełyku[1].

Nie powinno się zwlekać z leczeniem objawów refluksu żołądkowego, takich jak zgaga czy pieczenie. To nieprzyjemne odczucie można szybko złagodzić stosując preparaty, które bazują na naturalnych składnikach i zapobiec podrażnianiu delikatnej śluzówki przełyku kwasem żołądkowym" - powiedziała dr Mirosława Gałęcka.

Oprócz sposobów znanych z medycyny naturalnej, bazujących na neutralizacji kwasu żołądkowego można zastosować skuteczną i bezpieczną dla organizmu metodę mechaniczną. Żel Refluxin-M, działa przez fizyczne zatrzymanie refluksu. Składnik czynny preparatu - alginian - wchodząc w kontakt z kwasową zawartością układu pokarmowego formuje pienisty i lepki żel, który wpływa do górnej części żołądka i spycha jego zawartość w dół. Zasadowa „bariera antyrefluksowa" w poważniejszych przypadkach jest zarzucana do przełyku, nie powodując drażnienia delikatnej śluzówki.

Dzięki zawartości naturalnych składników Refluxin-M może być stosowany przez osoby starsze, kobiety w ciąży i dzieci już od 3 roku życia. Preparat jest dostępny w wygodnych, jednorazowych saszetkach, dzięki czemu nie trzeba go rozpuszczać i popijać.


[1] http://healthfinder.gov/News/Article.aspx?id=666802



Nadesłał:

Agencja38pr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl