Zastosowania radiestezji
Radiestezja, a więc posługiwanie się wahadełkiem wprawdzie nie jest obecnie tak popularne jak masaż Opole, ale ma swoich zwolenników. To bardzo stara praktyka, której nazwa z języka greckiego oznacza odczuwanie promieniowania.
Radiestezja i jej zastosowania
Radiestezję dzieli się na fizyczną i mentalną. Fizyczna polega na obserwowaniu zachowania wahadełka i różdżki. W ten sposób można m.in. wykrywać wodę. Różdżki i wahadełka wykorzystuje się nie tylko w budynkach, ale i w terenie. Prowadzeniem badań terenowych zajmuje się teleradiestezja. W tym sposób można wykrywać złoża mineralne, zaginionych ludzi czy diagnozować różnego rodzaju choroby. Najpopularniejsza różdżka swoim kształtem przypomina rozwidloną gałąź. Obecnie są stosowane druciane różdżki z drutu stalowego. Radiestezja pozwala też skontaktować się z podświadomością.
Jak powstała radiestezja?
Trudno ocenić kiedy pojawiła się radiestezja. Opis posługiwania się różdżką w celu poszukiwania wody znajduje się w Biblii, a dokładniej w Starym Testamencie. Radiestezja jest więc techniką o długiej historii. Wahadełkiem posługiwano się już w starożytnym Egipcie, o czym świadczą liczne odkrycia archeologiczne. Radiestezję stosowano w Tybecie i Indiach. Widać to po usytuowaniu ulic i świątyń. W Europie technika ta znana była już w neolicie. Cieszyła się ona dużą popularnością do końca XVII wieku. Potem uważano ją za technikę nieczystą aż do wieku XIX.
Na radiestezje silnie oddziaływują obrazy energetyczne, które emanują korzystną dla nas energią.
Nadesłał:
Jarek Katalog
|