Wyjazdy bez kłopotów


Wyjazdy bez kłopotów
2019-02-17
Koniec zimy i zbliżająca się wiosna to dobry moment na różnego rodzaju wyjazdy. Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na wypad na narty czy na wyjazd w tropiki, mogą nam grozić problemy żołądkowe związane ze zmianą otoczenia, nową florą bakteryjną i związanym z podróżą stresem.
Przeczytaj również:
Przyjęło się sądzić, że biegunka podróżnych zdarza się wyłącznie osobom wyjeżdżającym w odległe kraje, głównie tropiki. Świadczą o tym jej potoczne nazwy, takie jak klątwa faraona czy zemsta Montezumy. Okazuje się, że to nie do końca jest prawda. Czasami wystarczy niewielka zmiana otoczenia – na przykład wyjazd w nasze Tatry – do tego trochę stresu, niewyspania, jedzenie w knajpkach i problemy żołądkowe gotowe. To niekoniecznie musi być zatrucie – choć i to może się zdarzyć, czasem dopada nas po prostu biegunka podróżnych, która może skutecznie uprzykrzyć wymarzony odpoczynek.

Okazuje się, że nawet 40% podróżnych cierpi na różnego rodzaju problemy jelitowe, dające jednak podobne efekty – biegunkę, wzdęcia, bóle brzucha, które mogą zepsuć najlepiej zaplanowany wyjazd. Problem ten dotyczy osób w każdym wieku.

 Czy można ich uniknąć? Na pewno pomoże rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny – częste mycie rąk, dokładne mycie owoców i obieranie ich przed jedzeniem, unikanie surówek i sałatek, picie wyłącznie butelkowanej wody, unikanie lodu w napojach. To powinno pomóc naszemu układowi pokarmowemu powrót do równowagi.

Ponieważ jednak czynnikami wywołującymi biegunkę podróżnych jest również stres i niewyspanie – często towarzyszące pakowaniu i drodze na wypoczynek, lepiej zaopatrzyć swoją apteczkę w odpowiednie leki o działaniu miejscowym i nie wpływające na naturalną florę bakteryjną znajdującą się w przewodzie pokarmowym – takie jak Nifuroksazyd Polfarmex w wygodnym, rodzinnym opakowaniu, który leczy ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego, zarówno w przypadku biegunki podróżnych, jak i przy zatruciach pokarmowych i nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.





Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl