Strzeż się zakwaszenia organizmu


Strzeż się zakwaszenia organizmu
2014-11-12
Pierwsze objawy są niepozorne: wzdęcia, zgaga, bóle głowy, stawów, zmęczenie, problemy skórne, wypadanie włosów. Rzadko utożsamiamy je z zachwianiem równowagi kwasowo-zasadowej. Tymczasem może ona doprowadzić do wielu poważnych chorób.

Naturalne pH krwi wynosi 7,35 - 7,45 pH, jest zatem bardziej zasadowe i tworzy idealne warunki do procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Niestety zdrowa równowaga kwasowo-zasadowa organizmu jest często zaburzana.

Przeczytaj również:

Jakie są przyczyny i objawy zakwaszenia?
Jeśli zakwaszenie nie wynika z chorej trzustki, pęcherzyka żółciowego, wątroby czy nerek, najczęściej jest wynikiem braku ruchu na świeżym powietrzu, stresu, szybkiego tempa życia i oczywiście złej diety. Na początku organizm próbuje sobie poradzić z nieprawidłowościami, na przykład przez zamianę mocznika na amoniak w nerkach (amoniak wiąże kwasy), jednak przy złym trybie życia dochodzi do zbyt dużego zakwaszenia i zaczynamy podupadać na zdrowiu. Nadmiar kwasów w pierwszej fazie odkładany jest w tkance łącznej. Zaczyna szwankować wymiana płynów odżywczych, a także usuwanie substancji szkodliwych z organizmu. Potem kwas magazynuje się w stawach i mięśniach. Objawy zakwaszenia niestety nie są oczywiste. Wielu z nas bóle głowy, senność i apatię tłumaczy sobie przemęczeniem, na wzdęcia nie zwraca uwagi w ogóle, a na zgagę bierze środki zmniejszając jej objawy, nie lecząc przyczyny. Taki stan rzeczy może doprowadzić do wielu chorób: alergii, reumatyzmu, zwyrodnienia stawów, zapalenia spojówek, grzybicy, kamicy żółciowej, astmy, miażdżycy, dny moczanowej, rwy kulszowej, wrzodów, a nawet nowotworów. Nadmiar kwasów zmniejsza też trawienie, trudniej więc schudnąć.

Droga do równowagi
Zacznijmy od diety. Unikajmy dań przetworzonych, ograniczmy ilość mięsa, kawy, czarnej herbaty, i alkoholu. Pijmy dużo, ale zwykłej wody. Uważajmy też na diety niskowęglowodanowe i wysokobiałkowe czy wysokotłuszczowe. Jedzmy mnóstwo warzyw i owoców, i pamiętajmy, że jedzenie zakwaszające organizm wcale nie musi być kwaśne w smaku. Zakwasza to, co zostaje po jego rozkładzie.
Produkty zakwaszające: jaja, mięso, wędliny, ryby, sery, produkty zawierające zboże, tłuszcze, słodycze, słodkie napoje, kawa, czarna herbata, alkohol
Produkty alkalizujące: kasza gryczana, jaglana, surowe mleko, śmietana, warzywa, owoce, w tym także cytrusy, migdały
W dobrej diecie nie chodzi o wyeliminowanie wszystkich produktów zakwaszających. Ważne jest po prostu utrzymanie równowagi. Aby unormować stan organizmu, polecany jest również suplement diety AntiAcid Max. Jego skuteczność opiera się na połączeniu ekstraktów roślinnych: z róży stulistnej, zielonej herbaty oraz mniszka lekarskiego z szeregiem witamin i minerałów.

Róża stulistna:
pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu
poprawia kondycję skóry

Zielona herbata wraz z mniszkiem lekarskim:
wspomagają usuwanie z organizmu produktów przemiany materii przez zwiększenie wydalania wody przez nerki

Cynk:
wspiera równowagę kwasowo-zasadową organizmu

Cynk wraz z jodem, biotyną, niacyną oraz ryboflawiną:
korzystnie wpływają na kondycję skóry

Suplement diety AntiAcid Max

Cena detaliczna ok.12,90 zł/30 kapsułek
Wyłączny dystrybutor BS FARM
www.bssuple.pl
Suplementy diety BS FARM dostępne są w aptekach Dbam o Zdrowie, Gemini.



Nadesłał:

Suple

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl