Neuroobrazowanie tematu „Horyzontów poznania SWPS”
Jak półkule mózgowe wpływają na naszą uwagę i pamięć operacyjną? Jak trenować umysł, aby opóźnić proces starzenia się? O badaniach nad neuronauką i ich wynikach opowie prof. Patricia A. Reuter-Lorenz – gość „Horyzontów poznania SWPS” (14 grudnia 2012 r. o godz. 18.00, ul. Chodakowska 19/31).
Jak połączyć psychologię z badaniami nad mózgiem ludzkim? Jakie praktyczne zastosowanie płynie z połączenia tych dwóch dziedzin nauki? W grudniu gościem SWPS będzie prof. Patricia A. Reuter-Lorenz z Uniwersytetu Michigan, która opowie o procesie starzenia się mózgu i strategii, jaką należy przyjąć, by uzyskać pełną wydajność umysłu w młodym i starszym wieku. Podczas wykładu dr Reuter-Lorenz zaprezentuje różnice w treningu umysłu ze względu na wiek oraz ich wpływ na późniejsze możliwości poznawcze.
Przed dyskusją, którą poprowadzi Wojciech Eichelberger, prof. Patricia A. Reuter-Lorenz spotka się ze studentami neurokognitywistyki SWPS.
Kontrowersyjnie, odważnie, niezależnie i interdyscyplinarnie – to hasła przewodnie towarzyszące „Horyzontom poznania SWPS”. W ramach cyklu odbywają się spotkania otwarte z wybitnymi osobami, które dokonują przełomów i prowokują do myślenia. Projekt jest współfinansowany przez MNiSW. Nagrania ze wszystkich spotkań oraz dodatkowe informacje na stronie projektu: www.horyzontypoznania.pl.
Patroni medialni: Focus, TOK FM, Gazeta Wyborcza.
Nadesłał:
akiedrzynska@swps.edu.pl
|