Jak spakować apteczkę na wyprawę?


Jak spakować apteczkę na wyprawę?
2018-06-07
Wakacje przed nami i wielu z nas planuje od A do Z swoje wyprawy i zawartość bagażu, ale czy pamiętamy o tak istotnej rzeczy, jak zabranie ze sobą apteczki? Jak ją spakować, aby w potrzebie mieć pod ręką niezbędne środki pierwszej pomocy radzi Sebastian Szymanek, ratownik GOPR.

- W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, aby apteczka była wodoszczelna, ponieważ jeśli spotka nas deszcz, po przemoknięciu stanie się nieprzydatna. Następnie określamy ile osób będzie w razie potrzeby z niej korzystać i dostosowujemy do tej liczby ilość wyposażenia. W każdej apteczce muszą się znaleźć dwie metrowe gazy, małe gaziki, kilka rodzajów plastrów, nożyczki, folia NRC (termiczna), najlepiej 2 chusty trójkątne, które pomogą nam zatamować krwotok czy unieruchomić kończynę. Warto, aby w apteczce znalazły się również: maska do sztucznego oddychania oraz rękawiczki - optymalna ilość to 6 par - mówi Sebastian Szymanek, ratownik GOPR.

Przeczytaj również:

Aktywny wypoczynek naraża nas na powstawanie zranień oraz otarć. Upadek z roweru, czy otarcie stóp po kilkugodzinnym trekkingu może przydarzyć się każdemu z nas. Dlatego warto w apteczce umieścić również specjalną maść z antybiotykiem (np. MaxiBiotic w jednorazowych saszetkach), która skutecznie odkazi ranę i uchroni przed wdaniem się zakażenia. Saszetki zajmują niewiele miejsca, a będą nieocenioną pomocą w nagłych przypadkach.

Co ponadto?

Udając się w wycieczkę po górach, poza opatrunkami, bandażami i plastrami, do apteczki powinniśmy spakować leki, o możliwie najszerszym spektrum działania. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w środki przeciwbólowe. Będą one pomocne, niezależnie od tego czy rozboli nas głowa czy ząb. - A jeśli chodzi o wyposażenie chroniące nas przed urazami, to nie zapominajmy o kasku! Nawet jeśli wybrane góry nie wydają nam się strome, to jest to nieodzowny element wyposażenia, który uchroni nas przed spadającymi kamieniami czy zamortyzuje uderzenie głowy o twardą powierzchnię - dodaje Sebastian Szymanek.

Apteczka powinna być jednym z podstawowych akcesoriów, od którego zaczynamy pakowanie plecaka na wyprawę. Ten gabarytowo niewielki przedmiot może mieć znaczący wpływ na jakość spędzanego urlopu. Zainstalujmy również w swoich telefonach aplikację RATUNEK, by w razie potrzeby szybko wezwać pomoc, która uratuje nam życie.Nadesłał:

38PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl