Jak komfortowo i bez bólu (prze)żyć w święta?


Jak komfortowo i bez bólu (prze)żyć w święta?
2016-03-31
Zbliżająca się Wielkanoc, jak każde tradycyjne święta w naszym kraju, to prawdziwy maraton rodzinnych spotkań oraz wielogodzinnego ucztowania. Niestety podczas tych kilku dni nie da się uniknąć „siedzenia”.

Uroczyste obrzędy w kościele, potem kilka godzin za stołem i kolejne minuty przed telewizorem. Dla osób zmagających się z hemoroidami to prawdziwe wyzwanie.  Tak długie pozostawanie w pozycji siedzącej wiąże się z drastycznym wzmożeniem dyskomfortu i bólu.

Przeczytaj również:

Jeśli dodamy do tego ciężkostrawne potrawy, powodujące zaparcia, wówczas świętowanie może okazać się przykrą okolicznością. Możesz jednak to zmienić wprowadzając drobne modyfikacje. Spraw, aby w tym roku Święta kojarzyły się wyłącznie z radością i rodzinną atmosferą.

Oprzyj się pokusie

Tradycyjne dania wielkanocne takie jak: żurek, biała kiełbasa czy ciasta nie tylko obciążają układ trawienny, powodując uczucie wzdęcia, ale też ciężkość na żołądku. Zasiadając do uroczystego śniadania wielkanocnego rozpoczynamy kulinarny maraton, który ciągnie się nawet przez kilka dni.  Jedzenie to niewątpliwa przyjemność, lecz dla osób z chorobą hemoroidalną, nadmierne rozkoszowanie się ciężkimi, tłustymi potrawami, może zakończyć się wzmożonym dyskomfortem i nasilonym bólem okolic odbytu.

Odpowiednio skomponowane i zmodyfikowane dania wielkanocne pozwolą zminimalizować problem nieprzyjemnych zaparć, które często prowadzą do zapalenia guzków krwawniczych. Nasz świąteczny jadłospis powinien zawierać więcej błonnika, np. białe pieczywo czy bułki pszenne zamieńmy na razowe lub pełnoziarniste, wprowadźmy kasze, otręby, a tłusty nabiał i śmietanę zastąpmy kefirem, maślanką czy jogurtem. Rozkoszujmy się bogactwem warzyw i owoców. Postarajmy się, aby na naszym stole pojawiły się kolorowe sałatki. Unikajmy potraw zawierających duże ilości tłuszczu  i ostrych przypraw. Istotne w walce z hemoroidami jest systematyczne dostarczanie organizmowi małych posiłków o stałych porach. Dzięki temu przewód pokarmowy będzie mniej obciążony, co korzystnie wpłynie na regulację pracy jelit. Pamiętajmy również o tym, że każdego dnia powinniśmy dostarczyć organizmowi ok. 2-3 litry płynów, zalecana jest niegazowana woda mineralna, herbaty ziołowe lub owocowe oraz świeże soki.

 

 

Gdy ból nie pozwala świętować

Jeśli zmagasz się z dość powszechną przypadłością jaką są hemoroidy a podczas Świąt „zasiedzisz” się zbytnio, złe samopoczucie gwarantowane! W takim wypadku domowe sposoby rozprawienia się z chorobą  mogą okazać się niewystarczające. Jeśli już odczuwasz dyskomfort, pieczenie i ból okolic odbytu, odpowiedni lek, to podstawa zmniejszenia dolegliwości choroby hemoroidalnej. Powinien działać przeciwzapalnie, ściągająco i znieczulająco, aby korzystnie wpływać na stan błon śluzowych odbytu. Zapytaj farmaceutę o produkt zarejestrowany jako „lek”, gdyż różnego rodzaju zioła i  maści wspomagające mogą okazać się mało skuteczne.

Do grupy nowoczesnych leków dostępnych bez recepty stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy: Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne) i chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki takim składnikom Ruskorex łagodzi objawy choroby hemoroidalnej.

Substancje czynne:

Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco na śródbłonek naczyń krwionośnych, przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja otrzymywana z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.  

Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy o bardzo silnym działaniu znieczulającym, przynoszącym ulgę nawet  trwającą do 2 godzin. Substancja ta nie podrażnia tkanek. Ruskorex jest lekiem dostosowanym do potrzeb pacjenta, występuje w postaci czopków oraz maści. 



Nadesłał:

Best Image PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl