Gdzie wybielać zęby?
Nie każdy może pozwolić sobie na wybielanie zębów. Niektórzy nie mogą ze względu na stan swojego organizmu, a inni ze względu na stan swojego konta.
Kiedy zapytamy mieszkańca Republiki Federalnej Niemiec, gdzie najlepiej wybielić zęby, możemy usłyszeć: Natürlich in Polen! Czy dlatego, że nasze usługi są lepsze od tych oferowanych w Niemczech? Pewnie nie ustępują im jakością, ale raczej nie są lepsze. Są za to tańsze. Różnica wynosi co najmniej sto euro, a kiedy wziąć pod uwagę, że przed zabiegiem trzeba też nieraz podleczyć i przygotować zęby, wtedy zysk wzrasta. Nie powinno więc nas dziwić, że sąsiedzi zza zachodniej granicy stają się dla polskich stomatologów źródłem coraz większych zysków.
Turystyka medyczna to na tle całego rynku turystyki niewielki skrawek, ale rozwojowy. Do Polski, do Bułgarii, a niektórzy nawet do Indonezji wybierają się z myślą zwiedzania połączonego z naprawianiem ciała. Polacy też podróżują, ale w odwrotnym kierunku – na Zachód. Jadą tam po lepszą jakość usług. Czy warto wybierać się za granicę, żeby wybielić zęby?
W Polsce koszt wybielania zębów zaczyna się od około tysiąca złotych, a kończy w granicach dwóch tysięcy (pomijam stomatologów gwiazd itp.). Obecnie kurs funta waha się w granicach 5,5 złotego, a wybielanie zębów w Anglii kosztuje od około 200 do 400 funtów. Okazuje się więc, że wcale nie musi być droższe, a już na pewno nie jest dużo droższe niż podobny zabieg w Polsce. Może więc warto poszukać nowszej technologii i wybielić sobie zęby na koniec wakacyjnego zarobkowania w UK albo w ramach odwiedzin u cioci, stryja czy brata?
Żeby bliżej przyjrzeć się cenom, wystarczy wpisać hasło laser whitening Dublin, Birmingham czy też jakiekolwiek inne miasto. Raczej nie ma co polecać „Londonu”. Wiadomo – stolice nie słyną z dyskontowych cen usług.
Nie jest to raczej powód do dumy, kiedy główną motywacją odwiedzenia twojego kraju jest to, że jest w nim tanio. Może przyjdzie taki czas, że zamiast pisać „laser whitening Dublin” albo „spine surgery London”, będziemy uczyć Anglików, jak powiedzieć: „Chcę wybielić zęby” zamiast „Słaj łilyg zebaj”. Tańszą od laserowej jest metoda wybielania z użyciem nakładki i wymiennego żelu (ang. Whitening gel). Niestety, jest bardziej czasochłonna. Jednak o tym możecie usłyszeć więcej już podczas wizyty. Nie musicie martwić się o znajomość specjalistycznych słówek. Istnieje duża szansa, że w UK i tak traficie na lekarza-Polaka.
W Irlandii usługi stomatologiczne znajdziemy tutaj: http://whiteningireland.ie
Wasze komentarze (1):
-
~Asia, 2016-04-28 23:57:38
Nie każdego stać na taki zabieg wybielania w gabinecie. Ja wybieliłam swoje zęby również skutecznie stosując metodę Martuni, warto poczytać o niej na tej stronie
https://metodamartuni.wordpress.com/