Dzięki Pakietowi Zdrowotnemu rośnie rynkowa pozycja RR Security


2018-10-29
Do nawet 15 procent w ciągu ostatniego roku spadła fluktuacja pracowników RR Security, którzy korzystają z pakietu usług medycznych. Dotyczy to nie tylko pracowników tzw. liniowych, ale także osób z pionu administracyjnego i menadżerskiego.
Przeczytaj również:

Zdaniem zarządu firmy, to efekt głównie mniejszej absencji chorobowej i rosnącego zadowolenia pracowników. RR Security, jako jedna z pierwszych firm na rynku ochrony w Polsce, wprowadziła ponad rok temu Pakiet Zdrowotny dla swoich pracowników. 
 
Biorąc pod uwagę specyfikę zatrudnienia w ochronie, 15 to procentowy wskaźnik fluktuacji zatrudnionych w RR Security osób, należy do najniższych w tej branży. To efekt wprowadzonego we współpracy z PZU i firmę Brokerzy i Konsultanci dostępu dla pracowników do szerokiej gamy usług medycznych.  
 
- Pakiet zdrowotny jest jednym z pozapłacowych benefitów. Na rynku ochrony rzeczywiście jesteśmy pionierem, który wprowadził go dla pracowników fizycznych  – mówi Radosław Busiło z zarządu RR Security i dodaje:  - Na dzień dzisiejszy zdecydowana większość pracowników korzysta z pakietu, który swoim pracownikom oferuje RR Security. Jeżeli mowa o nowozatrudnionych pracowników, tylko niewielki odsetek nie decyduje się na skorzystanie z pakietu.
 
Niższa fluktuacja pracowników, jak zauważają nie tylko przedstawiciele firmy, przekłada się na większą efektywność pracy. Tak samo jak większe zadowolenie z warunków zatrudnienia, a także – znacznie mniejszą absencję chorobową, dzięki której łatwiej np. zachować ciągłość realizacji zadań.  
 
RR wprowadziła przygotowany przez jedną ze spółek Grupy PZU Pakiet Zdrowotny jesienią 2017 roku. W opracowaniu pośredniczyła firma brokerska Brokerzy i Konsultanci. Dzięki Pakietowi pracownicy firmy mają, i to niemal „od ręki”, m.in. dostęp do badań podstawowych i specjalistycznych, a także oferty zabiegowej w wielu placówkach ochrony zdrowia w całej Polsce. 
 
- Wcześniej programy ubezpieczeń zdrowotnych były dostępne przede wszystkim w oddziałach firm międzynarodowych i większych podmiotach z polskim kapitałem. Od kilku lat takie rozwiązania oferują także mniejsze firmy lokalne oraz stowarzyszenia zawodowe, natomiast w ciągu ostatnich dwóch lat obserwujemy wzrost zainteresowania grupowymi programami ubezpieczeń osobowych, w tym zdrowotnych, ze strony podmiotów świadczących porządkowe, cateringowe oraz agencji ochrony – mówi Maria Brzeska, prezes zarządu „Brokerzy i Konsultanci” Sp. z o.o. Jak twierdzi, coraz większa popularność takich rozwiązań to przede wszystkim efekt rosnących wymagań pracowników oraz zwiększająca się „świadomość ubezpieczeniowa”. Dotyczy ona w znacznym stopniu pracodawców, którzy – jak pokazuje przykład RR Security – decydują się na poniesienie dodatkowych kosztów na dofinansowanie pozapłacowych benefitów. 
 
- W relacji do efektów to opłacalny wydatek. Dzięki temu nasza pozycja rynkowa konsekwentnie się umacnia – podsumowuje Rafał Luboiński – prezes RR Security. 
Jak twierdzą przedstawiciele branży ochrony, dziś największym wyzwaniem jest pozyskanie, a także zatrzymanie w firmie pracownika. 


Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl