Avenida wspiera Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego


Avenida wspiera Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego
2019-10-01
6 października jest dniem, w którym wiele budynków rozbłyśnie na zielono – w tym również Avenida.

To wszystko w ramach V edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, którą wspiera poznańskie centrum handlowe.

Przeczytaj również:

Zielony, jako kolor nadziei i symbol solidarności z ludźmi dotkniętymi Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, stał się motywem przewodnim Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, którą wspiera Avenida Poznań. Działania w jej ramach mają na celu między innymi uświadamianie społeczeństwa na temat codziennego funkcjonowania osób z tym rodzajem niepełnosprawności i w tym roku przeprowadzana jest już po raz piąty przez Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”.

Cieszymy się, że Avenida może dołączyć do grona partnerów kampanii #17milionów i być częścią tak istotnej inicjatywy. Jest dla nas szczególnie ważne, aby wspierać różne akcje społeczne i uwrażliwiać na nie mieszkańców Poznania i okolic – mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Avenida Poznań dołącza do grona partnerów wspierających akcję, zachęcając tym samym do okazywania akceptacji, zrozumienia, szacunku, serdeczności i wsparcia na drodze do samodzielności osobom dotkniętym MPD. W tym celu 6 października o godzinie 19:00 gmach Centrum zostanie podświetlony na zielono.

Mózgowe Porażenie Dziecięce to niepostępujące uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, skutkujące zespołem długotrwałych zaburzeń rozwoju ruchu i postawy, a także zaburzeń sensorycznych, kognitywnych, percepcyjnych i komunikacyjnych. Na świecie jest obecnie aż 17 milionów osób dotkniętych MPD – to więcej, niż połowa populacji Polski.

W ramach kampanii #17milionów z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, budynek Avenidy Poznań będzie podświetlony na zielono 6 października od godziny 19:00.Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl