437 osób poznało wiek swojego serca na Święcie Pieczonego Kurczaka


2016-09-05
Podczas 10. edycji Święta Pieczonego Kurczaka organizowanego w Gminie Deszczno, w specjalnym namiocie kampanii „Ciśnienie na Życie”, wiek swojego serca poznało aż 437 osób!
Przeczytaj również:
Każdy, kto odwiedził namiot kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji. Okazuje się, że wiek serca 68% przebadanych osób jest średnio wyższy 
o 17 lat od wieku metrykalnego! 
 
Plenerowa impreza organizowana od kilku lat w Gminie Deszczno, bez wątpienia dla wielu mieszkańców województwa lubuskiego zdążyła zapisać się jako wydarzenie obowiązkowe w kalendarzu letnich atrakcji. Jak co roku, organizatorzy zadbali o szereg przyjemności dla dzieci oraz dorosłych. Przy okazji jubileuszowej odsłony Święta, oprócz gwiazd sceny muzycznej (m.in. koncert Patrycji Markowskiej i Czerwonych Gitar) 
 
i stoisk z regionalnymi przysmakami, uczestnicy mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. Pielęgniarki kampanii „Ciśnienie na Życie” skontrolowały poziom ciśnienia krwi bawiących się na Święcie Pieczonego Kurczaka, a także zbadały wiek serca wszystkich zainteresowanych. Okazało się, że wiek serca 68% przebadanych osób jest średnio o 17 lat wyższy od wieku metrykalnego.
Wiek serca pomaga określić innowacyjna aplikacja , przygotowana specjalnie na potrzeby kampanii, która pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia. Osoby, u których występują odchylenia od tych wskaźników powinny regularnie konsultować swój stan zdrowia z lekarzem.
Akcja „Ciśnienie na Życie” ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.



Nadesłał:

Anna Kołakowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl