Nić dentystyczna – najważniejsze informacje


Nić dentystyczna – najważniejsze informacje
2017-08-29
Niestety nawet bardzo dokładne szczotkowanie zębów nie uchroni nas przed próchnicą i wieloma innymi chorobami przyzębia, dlatego też warto korzystać z regularnego nitkowania. Zwykła szczoteczka niestety nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków pomiędzy zębami.

Dlaczego warto korzystać z nici dentystycznej?

Dzięki nici dentystycznej unikniemy wielu chorób jamy ustnej. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które chcą zabezpieczyć się przed paradontozą, która jak powszechnie wiadomo powoduje wypadanie zębów. W szczelinach między zębami gromadzi się osad i resztki jedzenia z którymi poradzić może sobie tylko nić dentystyczna.

Przeczytaj również:

Najpopularniejsze nici dentystyczne

Na naszym rynku można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych nici dentystycznych. W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszą się nici niewoskowane, wybielające i antybakteryjne, które stały się prawdziwym hitem sprzedażowym. Na półkach sklepowych można znaleźć także nici z fluorem, które są najlepszym zabezpieczeniem przed próchnicą i paradontozą. Można spotkać się również z miętowymi nićmi, które dodatkowo odświeżają oddech. Pamiętać należy również i o tym, że mamy do wyboru trzy grubości nici dentystycznych, które należy dobierać odpowiednio do swoich zębów – doradza stomatolog Opole jest miastem, w którym z łatwością zakupicie potrzebną nić dentystyczną.Nadesłał:

Jarek Katalog

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl