Joga sposobem na poprawę samopoczucia


Joga sposobem na poprawę samopoczucia
2017-08-24
Zarówno kobieta i mężczyzna, potrzebują czasem wyciszenia i odpoczynku. A gdyby to tak połączyć razem z rozwojem ciała i ducha? Właśnie po to powstała joga.

Co to jest joga?

Jogę określono już w starożytności, jako ćwiczenia i pozycje mające zbliżyć człowieka do natury.  Joga ma pomóc osiągnąć jedność pomiędzy energią ciała, ducha i umysłu.

Przeczytaj również:

Rozróżnia się trzy główne nurty jogi, które wspólnie się uzupełniają, są to hatha-joga (stawiająca na pierwszym miejscu ćwiczenia), radża-joga (głównie medytacja), a także  karma-joga (główny cel to bezinteresowna pomoc bliźniemu).

Dzięki ćwiczeniom, ciało ma odzyskać spokój ducha i ulec rozluźnieniu, co pozytywnie wpłynie na stan zdrowia człowieka. Następnie medytacja ma pomóc oczyścić ciało z toksyn, a także bardzo dobrze działa na umysł.

Karma-joga, to wszelkie działanie, gdzie celem jest dobro drugiego człowieka.

Jeśli połączy się każdy nurt jogi i zastosuje jako jedność, może to pomóc w osiągnięciu pełnego zdrowia, a także spokoju ducha.

Czy można stosować coś poza jogą?

Jogę można uzupełniać innymi zabiegami mającymi na celu poprawę naszego samopoczucia. Przykładem może być drenaż limfatyczny, który ma na celu poprawienie krążenia krwi oraz limfy w organizmie, a także usunięcie toksyn zanieczyszczających organizm. W pewnym sensie z jogą uzupełnia się drenaż limfatyczny Opole jest miastem, gdzie znajduje się gabinet masażu, który świadczy takie usługi.Nadesłał:

Jarek Katalog

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl