40 lat Alugastrin Zgaga


2017-08-30
Alugastrin to lek, który od 40 lat pomaga pokoleniom Polaków w walce ze zgagą. Jego niezmienna, ale skuteczna receptura sprawiła, że zdobył zaufanie dziadków, rodziców, a także pokolenia dzieci.

 

Przeczytaj również:

Alugastrin to lek o podwójnym działaniu: nie tylko usuwa zgagę, ale także osłania przełyk
i żołądek. Przez długi czas był to jedyny preparat przypisywany pacjentom na tę przypadłość. Zapewnia natychmiastową ulgę, co jest niezmiernie ważne dla pacjentów cierpiących na tę przypadłość. To wszystko sprawiło, że
Alugastrin już od 40 lat jest skutecznym preparatem wybieranym na problem zgagi.

 
Osoby cierpiące na dolegliwości gastryczne wiedzą, jak bardzo uciążliwe potrafią one być, a pojawiając się regularnie, mogą znacznie obniżyć jakość życia i samopoczucie. Zaliczamy do nich m.in. zaparcia, niestrawność, problemy wątrobowe oraz zgagę – jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości.
Zgaga to objaw choroby refleksu żołądkowo-przełykowego, polegający na odczuwaniu pieczenia, palenia i nadkwasowości, od żołądka w stronę przełyku. Powstaje na skutek cofania się kwasów żołądkowych, gdy dolny zwieracz przełyku nie pracuje prawidłowo i dochodzi do cofania się kwaśnej treści z wnętrza żołądka do przełyku. 
 
Jednym ze składników kwasów żołądkowych jest kwas solny o wysokim stężeniu, który w przewodzie pokarmowym odpowiedzialny jest m.in. za aktywację enzymów niezbędnych do prawidłowego trawienia pokarmu. Ściany przełyku nie są odporne na żrące działanie kwasu, dlatego odczuwamy piekący ból, czyli zgagę. Podłoże zgagi może być różnorodne, a jej głównymi przyczynami najczęściej są: 
 
leki
alkohol
nadwaga
palenie tytoniu
niektóre pokarmy (np. pomidory, czekolada)
tłuste jedzenie
ciąża

  

ALUGASTRIN to zobojętniający lek na zgagę, który szybko daje widoczne efekty. Jest bezpieczny dla organizmu, dlatego mogą go stosować nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci od 6 roku życia oraz – po wcześniejszej konsultacji z lekarzem - kobiety w ciąży. Jest skuteczny nie tylko przy łagodzeniu objawów związanych z nadkwasowością żołądka, ale także przy wspomaganiu leczenia choroby refluksowej przełyku, choroby wrzodowej i zapaleniu błony śluzowej żołądka. 
 
ALUGASTRIN to lek na zgagę o podwójnym działaniu: usuwa zgagę oraz osłania przełyk i żołądek. Zapewnia stopniowe uwalnianie substancji aktywnej, która zobojętnia kwas solny na całej długości przełyku, dzięki czemu uwalniamy się od uciążliwego bólu. Wysoki wskaźnik lepkości w środowisku kwaśnym i zdolność do wytwarzania cienkiej powłoki ochronnej na powierzchni błony śluzowej żołądka sprawia, że lek zabezpiecza ścianę przełyku przed drażniącym działaniem kwasów żółciowych.
 
ALUGASTRIN to marka znana w Polsce od 40 lat. W postaci zawiesiny przez bardzo długi okres była jedynym lekiem przepisywanym na zgagę.  Swoje skuteczne działanie zawdzięcza starannie dobranej i sprawdzonej recepturze, przynoszącej ulgę osobom w każdym wieku, które cierpią 
 
na problem zgagi. Można go stosować w różnych chorobach górnego odcinka przewodu pokarmowego oraz przy przyjmowaniu innych leków. Szybko zobojętnia treść żołądkową, dając przy tym natychmiastowy efekt kliniczny. 
 
ALUGASTRIN to lek:
skuteczny
bezpieczny
o podwójnym działaniu- usuwa zgagę oraz ochrania przełyk i żołądek.ALUGASTRIN NA ZGAGĘ występuje w dwóch formach:
zawiesina otula ścianki żołądku zawiesistym płynem, chroniąc go 
przed podrażnieniami 
 
Wskazania: objawowo: w nadkwaśności soku  żołądkowego;, uszkodzeniu błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołanym przez czynniki wrzodotwórcze 
(np. niesteroidowe leki przeciwzapalne),w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność nerek.
Dawkowanie: 15 ml (łyżka stołowa) godzinę po posiłku i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości.
CENA: 14 ZŁ
POJEMNOŚĆ: 250 ML

 
tabletki to praktyczna i równie skuteczna forma leku na zgagę, który można wszędzie zabrać ze sobą.    
 
Wskazania: Objawowo: w nadkwaśności soku żołądkowego;, uszkodzeniu błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołanym przez czynniki wrzodotwórcze (np. niesteroidowe leki przeciwzapalne),w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność nerek.
Dawkowanie: 1-2 tabletki godzinę po posiłku i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości.
 
CENA: 
8 ZŁ/20 TABL. 
13,50 ZŁ/40 TABL. 
14,50 ZŁ/60 TABL.
 

Nadesłał:

ajanczylik

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl